| ClaudiuGoosty a întrebat:

Mai este razboi in Irak? Teroristi ceva? Ce oras? Scuze daca am ales categoria gresita.

4 răspunsuri:
| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E mai liniste, a avut loc transferul de autoritate de la asupritori = americani la bastinasi care au fost porecliti democrati

| sublime89 a răspuns:

Americanii s-au retras din Irak prin 2010, deci razboiul propriu zis s-a terminat. Au ramas insa teroristi care mai comit atentate destul de des, mai ales impotriva siitilor. Prin aproape toate orasele, mai ales Bagdad. De obicei pe unde sunt siiti sau curzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic, nu. Dar nici siguranta nu mai este.

| ClaudiuGoosty explică:

Ceva despre orasul Basrah stiti?