| Licurici_2296 a întrebat:

Mai intreb o data, in caz ca stie cineva ..care sunt posibilitatile de a ajunge din Hurghada in Cairo (Egipt)? Am gasit pe internet diverse opinii despre preturi, dar si transport si toate sunt diferite. E chiar atat de rau cu busul 600 de km? Ar fi cu avionul o varianta mai buna? Vreau neaparat sa vad piramidele din Giza si Sfinxul si nu numai, insa si pretul e decisiv. Multumesc!

2 răspunsuri:
| AlinaG a răspuns:

Hurghada - Cairo cu autobuzul faci in jur de 7 ore.

Compania : El Gouna Bus Co
Plecare : 09:00, 12:00, 13:00, 13:30, 14:30, 16:00, 18:00, 21:00, 23:55, 01:00, 02:00, 03:00
Pret : 55 lire

Compania : Supper Jet
Plecare : 14:30, 17:00, 19:00
Pret : 55 lire

Cu avion cost in jur de 600 lire si faci o ora.

| Licurici_2296 explică (pentru AlinaG):

Multumesc frumos!
Vroiam insa sa stiu exact informatii de la cei care au fost acolo. Plec cu parintii si ei considera ca e periculos prin desert, referindu-se la rapiri si alte de-astea insa sunt de ceva ani majora si m-as duce singura in Cairo chiar daca nu e recomandat insa trebuie sa vad Sfinxul si cele 3 Piramide din Giza.