| anonim_4396 a întrebat:

Nu am fost niciodata in excursie cu cortul, dar de 1 Mai ma bate un gand sa merg la mare happy Imi puteti da sfaturi, astfel incat sa nu am o vacanta de cosmar? Mi-e cam frica sa merg cu cortul, ca nu stiu la ce sa ma astept...

Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Eu am fost intr-un an la mare cu cortul si a fost o experienta inedita, dar frumoasa pe care merita s-o incerci si tu.Asta daca nu esti prea comod sau pretentios.Ai grija unde iti instalezi cortul, de exemplu eu m-am asezat langa o terasa si am fost terorizata de muzica house toata noaptea. Ia-ti sac de dormit, izopren, paturi-pentru ca seara iti va fi frig, n-ar strica sa ai cu tine o lada frigorifica sa-ti pastrezi alimentele sau cel putin bauturile racoritoare, ia-ti bluze cu maneca lunga, hanorace, sosete pentru seara, pantaloni lungi-iti vor folosi cand vei iesi seara pe faleza, daca vreti sa va luati lucruri de valoare, spre exemplu un laptop sa puteti viziona seara un film-iti recomand sa aveti masina, nu tineti lucruri de valoare in cort, nu am avut neplacerea sa mi se cotrobaie prin cort dar nu se stie niciodata peste cine dai...si cum spunea si assiris mergi in grup, cu prietenii.Va fi mai sigur si distractia pe masurawinking

12 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Daca vrei o vacanta linistita si cu cortul as zice mai bine sa te duci la munte.
Fara obiecte de valoare, sa ai izopren, secure, cutit, companie placuta (mai ales). Doar sa te gandesti bine inainte cum te intelegi cu insectele, soparlicile si restul ganganiilor de pe acolo happy Vezi sa ai la tine si secure si cutit, chibrituri si mai ales-vodka... ca dimineata e cam frig.
Spor!

cristian
| cristian a răspuns:

Trebuie sa mergeti intr-un grup organizat.
Trebuie sa faceti prin rotatie de planton la corturi.

assiris
| assiris a răspuns:

Mergi dar in grup pentru ca singur sau in doi, la citi idioti sunt azi este riscant.

| bunica a răspuns:

Sunt de prin inprejurimi de la mare si te sfatuiesc sa mergi la munte sa ai o vacanta de vis. sau la mare unde va fi un adevarat cosmar, mai ales cu cortu.sau ia-ti "toale"mai multe sa aiba si tigani ce fura si sa-ti mai ramana si tie.

| serban a răspuns:

Daca mergi cu cortul la mare, sfaturile de baza ar fi:
- Nu-ti lua lucruri de valoare
- Incearca sa-l asezi langa corturi de oameni normali la cap.
- Fa un dus inainte sa pleci pentru ca nu se stie cand vei mai apuca sa faci inca unul :-d
- Nu uita sacul de dormit si neoprenul

| cely a răspuns:

NU RISCA.

| simona24 a răspuns:

Gasesti aici niste sfaturi care te'at putea ajuta
http://www.eva.ro/......-6110.html
distractie placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu una nu m-as duce cu cortul. assiris are dreptate, e riscant si nu prea confortabil. sunt acum hoteluri, pensiuni, gazde, pentru toate buzunarele si, nu ai nici o grija.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi in excursie?

| Florinna a răspuns:

Chiar in halu asta au ajuns romanii? sa te atace noaptea in cort?rolling on the floor

| dan_4962 a răspuns:

Trebuie sa iei tot necesarul, un cort mai mare pentru mai multe persoane de incredere si masina sa iti fie mai usor sa ta deplasezi

| culinarpentrutoti a răspuns:

Cumpara si izopren si sac de dormit.Nu luat lucruri de valoare la tine. ia-ti banii cu tine mereu.Nu lasa nici macar pantofii in afara cortului noaptea.Vezi sa fie un cort rezistent la ploaie.Nu te duce in locuri uitate de lume...alege cel mai bine un camping, ca sa ai si apa curenta.have fun.