| Elliiieo3 a întrebat:

Nu sunt exact la curent cu ce se intampla, dar functioneaza aeroporturile din Romania? E nesigur sa zburam acum?

13 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar daca vrei sa zbori in Ucraina nu poti.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, în România situația este normală.

| Brizbriz a răspuns (pentru sadrian46):

Ucraina, Moldova, tot estul Romaniei, sudul Belarus si partea de vest a Rusiei din dreptul Ucrainei au spatiul aerian mai mult sau mai putin inchis
https://www.flightradar24.com/49.2,30.41/4
practic, nimic nu mai zboara prin sau pe langa Ucraina, sa nu isi ia in bot o racheta anti-aer ratacita

insa in rest, dupa cum vezi din link, in Romania, zboara avioane binemercic

PS site-ul ala e foarte bun, dar acum e suprasolicitat, deci, s-ar putea sa nu iti mearga din prima

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru Brizbriz):

Tot estul Romaniei.
De unde ai tu informația că in estul României, adică deasupra României, spațiul aerian este închis?

| Brizbriz a răspuns (pentru sadrian46):

Wow, tu de ce nu citesti raspunsul meu, si eventual... nu stiu, faci o chestie ABSOLUT MAREATA, si intrii pe link, ca sa vazi CU OCHII TAI
ce zici? e greu?
link-ul arata PUR LIVE toate avioanele din aer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este sigur sa zbori.

| Den1sa a răspuns:

Momentan e safe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In lume ii razboi la altii le trebuie plimbari ca si in pandemie.

Răspuns utilizator avertizat
| Violleta2022 a răspuns:

Sigura ca zborurie si aerporturile sunt deschise si functionale.
De ce ar fi nesigur?

| mihai69 a răspuns:

Spațiul aerian și aeroporturile din România sunt (încă) deschise și sigure.

| Kornuletz540 a răspuns (pentru Brizbriz):

Ai uitat de Coreea de Nord, Irak, Afaganistan, Siria, Fâșia Gaza, Congo, Columbia și Venezuela.

| Brizbriz a răspuns (pentru Kornuletz540):

Nu inteleg
pui una langa alta tarile super-sarace care efectiv nu au trafic aerian, cu Ucraina si vecinatatea care este evitata din cauza de razboi
in momentul asta ABSOLUT MATRET vad un avion in Afganistan:
https://www.flightradar24.com/AFG251/2c8e85c8
in continuare ABSOLUT NIMIC in Ucraina si vecinatati, plus o tona si jumatate de avioane prin Rusia care EVIDENT ocoloesc Ucraina

deci, SI TU, AI ULTIMUL MINIM DE BUN SIMT SI INTRA PE LINK-UL DAT DE MINE, inainte sa te ABEREZI AIUREA!