| alinabucataru98 a întrebat:

Aveam bilet de avion sa vin maine in țară (luat cu mult timp înainte de apariția virusului) dar nu stiu daca sa mai vin sau nu. Ce se întâmplă atunci când ajungi in Romania dintr-o țară care nu e Italia, dar are totusi un numar mai mare de cazuri ca Ro? Este posibil ca pana sa plec eu intr-o săptămână sa se închidă granițele sau aeroporturile?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Deocamdată, nu se întâmplă nimic.
Despre închiderea punctelor de trecere a frontierei... asta depinde de autorități. Nu putem ști ce vor decide.
Dacă nu vii dintr-o "zonă roșie", n-ar trebui să ai probleme.

6 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Autoizolare la domiciliu 14 zile!
Dacă nu respecți autoizolarea = 4000€ amendă!

| oz_1736 a răspuns:

Eu as spune sa ramai acolo. Posibil sa ramai pe aici vreo cateva luni. Mai mult datorita excesului de exigenta

| Simpatic a răspuns (pentru oz_1736):

Excesul acesta este uneori necesar, nu de alta tari precum Rusia, Israel au fost mai intelepti si au inchis granitele din pripa.
Tot auzim de noi infectati in fiecare zi si de morti cu zecile in fiecare zi la nivel mondial si totusi ne gandim ca ce rahat de gripa este ca si cum noi suntem niste zei sau Super-Saiyani si nu ne atinge nimic!

| oz_1736 a răspuns (pentru Simpatic):

Daca nu i se facea atata reclama violenta era mai credibila. Multi oameni au fost tratati cu diferite medicamente fara sa existe leacul exact. Ai dreptate, sunt multi infectati, dar cand a aparut ebola in Africa acum cativa ani nici nu s-a spus. E un razboi tehnologic bazat pe comert avand ca urmari o criza economica si altele care vin in lant. Niciodata nu se intampla nimic la nivel de natiuni fara sa fie calculate urmarile si profitul.

| Simpatic a răspuns (pentru oz_1736):

Deci teoria conspiratiei functioneaza, daca o spuneam eu apareau unii care "ma au la suflet" si ziceau ca-s visator laughing

| Bloock a răspuns:

Carantina 2sapt la dimiciliu