| andi a întrebat:

O INTAMPLARE de anul trecut vara, la noi in sulina practicandu-se turismul: un prieten de-al meu din sulina a luat niste nemti sa-i plimbe cu barca prin delta, cand au ajuns in apropiere de satul "cardon", au coborat pe mal pentru a se mai relaxa, plimba si admira natura. la un moment se aud strigate si alergau nemtii cu mainile pe sus, bucurosi pentru marea lor descoperire. in delta creste mai peste tot canepa salbatica, denumita si cannabis. fiecare lua in pungi, in buzunare, au scos tricourile si le-am umplut fiecare cat a putut. prietenul meu i-a intrebat ce fac ei cu atata iarba, k la granita nu le da voie cu ea. stiti ce au spus nemtii? cat mai stau in romania, usuca si fumeaza toata iarba. intamplarea a fost tare si m-a amuzat.winking

Răspuns Câştigător
| jani a răspuns:

Nemtii! ...pai ce vrei mai mult de la ei...deocamdata in Romania pot spune ca oamenii mai au bun simt si cultura generala...insa in Germania... e multa prostie si foarte putin bun simt...imaginati-va...majoritatea nemtilor nu stiu ca au presedinte...la ei presedintele cred ca este cancelarul...asa ca nu-i de mirare intamplarea care ne-ai povestito.

12 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

E ceva de asteptat....numai la noi in romania se pot inctampla chestii de genu'oh go onlaughing

| JustMeFlory a răspuns:

Intampla* sry

| andi explică:

Se accepta Flory

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu trebuie sa ma duc in delta sa iau knabis ca am in spatele blocului destula incat sa devin egalu' lui Bekli dac'o vand laughing

| psiholoaga a răspuns:

Da, tare faza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O întâmplare amețitoare!
Pa, pa.

lolita
| lolita a răspuns:

Eu cred ca incerci sa ne zici ca ai fumat chestia aia da nu stii cum laughing, am dreptate, nu?

| andi explică:

Nu, draga, nu am fumat, nu as avea de ce, si daca fumam nu era o rusine sa ma ascund, nu?winking

| dreamfall a răspuns:

Mare branza sa fumezi marijuana sau hashis! pai eu pe astea nici macar nu le consider droguri, aici (madrid) toata lumea fumeaza, in schimb daca`i zic unui roman (din romania) ca am fumat marijuana sau hashish ala deja ma imagineaza cu 7 seringi in vene agonizand pe jos... distrus si vai de mine! nu`i nici o scofala sa fumezi marihuana, are aceleasi efecte ca alcolul, te ¨imbata de cap¨, diferetnta e ca a 2`a zi nu te resimti chiar asa ca de la alcool, nu iti e tot atat de rau. Noi, in gasca, ca sa ne punem mai rau ¨in cap¨ combinam alcool cu hashis... te ¨rupe`n doua¨, e ca o betie crunta si atat, in plus... e cum zicea un spaniol: ¨tutunul provoaca mult mai multa dependenta decat ¨mierda¨ asta de hasis, noi tutun fumam zi de zi, in schimb hashis fumam doar la sfarsit de saptamana, o data pe luna sau poate si mai rar, pentru ca lucram, nu putem fuma la lucru chestii din astea¨ deci cel putin in cazul meu nu poate fi vorba de dependenta, in plus mie unul imi place sa fiu lucid si daca incepi cu alcool sau hasis incepi sa `pierzi tot mai mult din ratiune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca incerci sa ne zici ca ai fumat chestia aia da nu stii cum, am dreptate, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iesti cel mai tare salutari tineneo tot asa

| SG1995 a răspuns (pentru dreamfall):

Dar ăla nu e weed, canabisul mioritic nu are THC în cantitatea canabisul indian. E amuzant cât de proști au fost băieți. Undeva între '90 și 2000 era legal deținerea de canabis mioritic (adică cânepă) din el se făceau un soi de biciuri verzi pe care îl foloseam la plugușor.