| TheMoon15 a întrebat:

Hei! Canepa este legala? Si aici subliniez, canepa cu foarte putin thc e legala? Nu ma refer la cannabis!

Răspuns Câştigător
| Hammurabi a răspuns:

Sursa : Radio România Antena Satelor

"Cânepa nu este o cultură interzisă sau îngrădită prin lege, numai că o astfel de plantaţie trebuie să fie autorizată şi monitorizată de de Ministerul Sănătăţii şi Familiei, de Ministerul de Interne şi de Ministerul Agriculturii, Alimentaţiei şi Pădurilor."

2 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nu exista canepa cu foarte putin thc, motiv pentru care in tara noastra cultivarea canepei este interzisa. Nu te referi la cannabis, esti sigur? Canepa e denumirea populara a plantei, iar cannabis e denumirea stiintifica.