| Sebi0020 a întrebat:

O intrebare doar..Imi puteti spune va rog,din surse sigure,evident, daca este permis unui minor(am 17 ani) sa circule neinsotit cu trenul? Doresc a merge pana in celalalt capat de tara si trenul pare cea mai accesibila varianta,si nu stiu sigur daca pot umbla singur, sau am nevoie de insotitor..Astept raspuns, multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cu siguranta, atata timp cat nu parasesti tara. Eu, de la 14 ani, am mers in fiecare vara singura la bunicii mei. Adoca de la CRaiova la Campulung Moldovenesc. Pana la 14 ani nu am incercat, fiindca trebuie sa ai un act cu care sa te legitimezi la nevoie

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este permis, dar numai in interiorul tarii.

| Sebi0020 explică (pentru Ioandelasal):

Stii asta din surse sigure?

| mihai69 a răspuns:

Desigur, de ce nu?

| Random123456 a răspuns:

Da, nicio problema. Ca si cu microbuzul, autocarul etc. Insotitor ai nevoie la cursele internationale, nu la cele nationale, daca nu ai implinit 18 ani inca.

| alinadianaaa a răspuns:

Nu este nevoie sa mergi insotit.

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns (pentru Sebi0020):

Da, chiar este. Eu am calatorit de multe ori cu trenul singur cand eram minor.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Sebi0020):

In mod foarte sigur. Daca nu ma crezi te poti interesa in orice gara.

| Adry05 a răspuns:

Te lasa si la 12 ani, dar mite la 17. laughing))