| rosad a întrebat:

Pe ce treaseu pot ajunge in grecia cu masina?

Răspuns Câştigător
| danco a răspuns:

1565km. Cam 26 ore de mers cu masina. Ruta: Botosani-Tg Frumos-Roman-Adjud-Urziceni-Bucuresti-Giurgiu vama -Ruse(vama) -Polski Trames-Dolni Bogrov-Stanke Dimitrov-Kulata(vama) - Promachon (vama Grecia) - Lefkon - Salonik - Larissa - Lamia - Termopiles - Erithrai - Agia Sotir - Mandra - Atena

10 răspunsuri:
| danco a răspuns:

Pai scrie de unde pleci si unde exact vrei sa ajungi ca sa iti fac ruta.

Răspuns utilizator avertizat
| anonima10 a răspuns:

Lasa-mi id tau am un program Route Planer se numeste foarte bun si iti arata toate traseele posibile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bucuresti-Ruse-Pleven-Sofia-Blagoevgrad-Gyul. E cel mai sigur traseu care traverseaza Bulgaria, fara gropi multe. Cost estimativ 6euro rovigneta bg pentru 7zile, taxa pod dinspre Romania 25ron, dinspre bulgaria 5euro. Pe traseu ai ce sa mananci si unde sa opresti (traseul e lung si plicticos). Evita traseul Varna Nisipuri care e varza si plin de hopuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut
traseul Botosani - Atena, facut de o firma din Botosani, detalii aici http://www.transbusbotosani.aaz.ro/

| anotherchild a răspuns:

De aceea s-a inventat GPS-ul. El indica cel mai scurt traseu!

| DaughterOfDarkness a răspuns:

Poti merge ori prin Bulgaria ori prin Serbia. Depinde de ce tara vrei sa vezi.

| rosad explică:

@ danco:plec de la botosani si trebuie sa ajung la atena!

| MihaiOK a răspuns:

Un punct de plecare si sosire?
Am facut pentru Bucureti-Serres poti sa iesi pe la Ruse. nu stiu de ce nu a facut ruta pe acolo.
http://maps.google.ro/......http?/maps 2, 3&sll=43. 060861, 25. 026855&sspn=3. 98902, 7. 064209&ie=UTF8&ll=42. 472097, 24. 664307&spn=4. 027086, 7. 064209&t=h&z=7