| alecssandra a întrebat:

Pe langa bagajul de cala si bagajul de mana pot lua si poseta cu mine in avion cu bagajul de mana? mentionez ca am sa zbor cu blue air

4 răspunsuri:
| Sonyaaynos a răspuns:

Da.Daca acesta nu depaseste 4 kg.(putin probabil)funda? am fost prima:*

| Gabitech a răspuns:

Nu ai nici o problema. Daca ai escala ia in calcul varianta in care dai de alti vamesi scarbosi, si totusi organizeaza-ti spatiu in bagajul de mana sa indesi poseta acolo decat daca ti-o cere. Eu am trecut de multe ori si cu geanta de umar pentru barbati +geanta cu laptop si nu au zis niciodata nimic. nu cred ca vei avea probleme dar e bine sa fiu precauta

| SilviaEls1602 a răspuns:

Sigur si nu conteaza cate kg are pentru ca eu am fost in republica dominicana cu vreo 5 bagaje de mana si nu are nici o importanta eu din cate stiu sigur da!

| rocket a răspuns:

Bagajul de cala merge in cala, iar poseta, ar trebui sa te lase cu ea in mana.
Eu am calatorit cu biletele luate de la www.idealtour.ro si am vazut doamne cu posete in mana.