| maxim60 a întrebat:

Plec la un drum lung cu autocarul, aproximativ 30 de ore de mers.Cum pot evita plictiseala?

13 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Iti iei filme/seriale pe telefon/laptop, poti descarca si de pe Youtube video-uri care te intereseaza, carti, chatuiesti cu lumea, dormi, asculti muzica.

| sierra1 a răspuns:

Baterie suplimentară "țapănă" (citește: de capacitate mare) la telefon și jocuri la greu descărcate inainte de plecare.
Sau un somnifer puternic!
drum bun

| WaterDrop a răspuns:

Intri in vorba cu cea mai draguta femeie din autocar si pui pariu cu ea ca nu ai curajul sa-ti tii mana pe ochii soferului timp de 2 minute. Efect anti plictiseala garantat si te scoti si cu o gagica buna sa te distrezi cand ajungi la destinatie.

| aimullah123 a răspuns:

Pai poti sa iti iei la tine o carte foarte interesanta.
Ai grija sa ai bateria plina la telefon si daca ai chef descarca-ti mai multe jocuri si aplicatii interesante.
Ia-ti si castile cu tine si asigura-te ca ai muzica ta preferata pe telefon.
Ti-a recomandat cineva aici sa vezi filme, ceea ce e super daca ai un laptop. Poti incerca filmele lui Tom Cruise, sunt super big grin

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

"Iti iei filme/seriale pe telefon/laptop, poti descarca si de pe Youtube video-uri" = continut ilegal, piraterie sad

"dormi" = asa ramai fara perechile de chiloti asortate, ce au fost impaturite cu grija timp de 4 ore

"carti" = in 2k18, hahaha

"asculti muzica" = cum mai auzi gemetele celor din spate ce incearca sa`si reimprospateze relatia cu ceva iesit din comun?

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

Pe Netflix le descarci pe telefon si nu e piraterie tongue

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Strici tot ce`i frumos sad

| iTakeshi2 a răspuns:

I-ati un prieten in valiza si vb cu el.

| Rotazi a răspuns:

Noaptea dormi. Dar ziua ar fi bine sa privesti peisajele pe unde calatoresti. In afara ca mai inveti ceva, nu-ti obosesti ochii cu telefonul.

| Lioana a răspuns:

Privesti pe geam, citesti, asculti muzica, discuti cu persoanele de lângă tine... Mai grea va fi partea cu dormitul. E foarte chinuitor sa dormi pe autocar. Sa-ti pui un guler pernuta pentru cazul in care nu poti sa dormi pe o perna.
Daca reusesti sa prinzi loc incearca sa dormi pe jos pe un izolir, dar se ocupa repede locurile de pe jos.

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

Ca sa raman eu singurul lucru frumos haha

| curiousone9 a răspuns:

Ia-ti 2-3 baterii ca sa fii sigur. iti recomand ANKER, sunt foarte bune la un pret bun. http://bit.ly/2Ukwy9t sau una mare care sa tina