| fatatha111 a întrebat:

Plec pe 7 mai in SALONIC IN GRECIA cum este vremea acolo?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O să fie peste 20 grade lejer.

| nirocino a răspuns:

Acum, de exemplu sunt 13C asa ca in luna mai e numai bine! Bafta!

| mihai69 a răspuns:

Luna mai în Grecia e uneori chiar și vreme de plajă. Nu și de baie, că e apa rece. Eu am fost la sfârșit de mai și a fost foarte bine. E drept, pe țărmul vestic, la Marea Ionică. Dar oricum, Mediterana cam „ține de cald". Că de aia se și cheamă climatul lor „mediteranean":winking

| fatatha111 explică (pentru mihai69):

Pot merge in pantaloni scurti lejer nu?

| mihai69 a răspuns (pentru fatatha111):

Seara, nu cred. Dar cât timp e soarele pe cer (după ce se usucă roua dimineții), cu siguranță.
Oricum, pe malul mării, uneori și vara e răcoare noaptea, așa că o pereche de blugi nu strică.

| MihaelaDart a răspuns:

Greu de spus pana in luna Mai ce vreme va fi, poate sa fie si cald, poate sa fie si o vreme racoroasa ori ploioasa. Oricum vreme de plaja nu va fi, ma refer de a face baie in mare. Apa marii nu va fi atat de calda. De stiut, ca primavara mai ales in Grecia sunt ploi foarte multe. Oricum poti consulta vremea chiar pe site-ul grecesc http://www.meteo.gr/meteoplus/cf-En.cfm?city_id=1