| Ghknn a întrebat:

Poate să îmi spună şi mie cineva nişte locuri frumoase de vizitat în Vamă? Ce e așa special acolo? Anul ăsta e prima oara când o să merg.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Vama nu e pentru vizitat... De fapt daca stau sa ma gandesc, nicio statiune nu e de vizitat. Conteaza cu cine te duci, daca mergi cu familia eu zic sa alegi o alta statiune precum Saturn, Venus, Jupiter sau chiar Mamaia.
In vama se duc doar tineri in mare parte si tocmai asta o face asa speciala, se duc, canta pe plaja, e o atmosfera frumoasa si libertina dar potrivita mai degraba unui grup de prieteni decat unei familii.

| AFR81 a răspuns:

Imi pare rau sa te dezamagesc, dar iti spun eu, care stau in Mangalia, la cativa kilometri de Vama, ca nu vei gasi acolo locuri frumoase de vizitat. Vama Veche este o statiune destul de mica presarata cu oameni de toate felurile: intelectuali (da, sunt cativa care vin pentru distractie aici), oameni normali (care vin pentru ca le place si se distreaza, cat de cat, decent), betivi, boschetari, drogati, hoti (acum 3 zile i s-a furat telefonul unui prieten), oameni care cersesc o tigara, alcool, bani sau mancare, tigani, urati (da, sunt unii care arata oribil), nespalati (multi vin cu putini bani si fara sa aiba in vedere a se caza undeva) si asa mai departe. De asemenea, mizerii vei gasi pretutindeni, iar plaja aia mie nu-mi prezinta absolut deloc incredere. Acum cateva zile vorbeam cu un coleg de facultate care lucreaza la politia de frontiera. A avut treaba cateva zile la Vama si mi-a povestit ca nu a vazut in viata lui asa ceva. Cat a lucrat pe plaja, imbracat in civil, a vazut oameni care defecau pe plaja sau in apa si care intretineau relatii sexuale fara rusine, atat in mare cat si, mai rau, pe uscat. Mereu am privit Vama ca o pata neagra pe litoralul romanesc, deci parerea mea este una subiectiva. Asta a fost caracterizarea mea. Poate nu inteleg eu spiritul acela de care se ataseaza atata lume. Distractie placuta happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vama nu are locuri de vizitat. E doar plaja pe care stai sa bei, cam asta se intampla acolo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lumea se duce pentru stilul liber de facut plaja.Ar trebui sa stiu ce iti place ca sa-ti recomand.E un spatiu mic pe care il vei descoperi singura.

| criss8585 a răspuns:

Vama e specială din multe puncte de vedere: festivaluri de rock, terase, etc.