| denysse a întrebat:

cine imi spune sh mie niste trasee turistice de la noi din tara? eventual din valea prahovei... unde vi s-a parut cel mai frum? dau funda si vot

Răspuns Câştigător
| Psihoyounger a răspuns:

Valea Prahovei e superbă dar vreau să îţi recomand ceva mai aproape de mine. Încearcă ruta Sighişoara-Sibiu-Alba Iulia.
La Sighişoara, sigur ştii că are singura cetate locuită din Europa, la sfârşitul lunii viitoare aici va avea loc cel mai celebru festival medieval din România, numit "Sighişoara Medievală". Cetatea a fost renovată anul trecut, e superbă, mai ales de festival.
Sibiul, capitala culturală a Europei, merită vizitată. Îţi recomand să urci în Turnul Bisericii Evanghelice, puţină lume ştie că e deschis, toată lumea urcă în Turnul Sfatului dar acesta e mult, mult mai spectaculos. Vara, Sibiul arată... delicios! happy
Alba Iulia este un oraş minunat, în care nu te poţi plictisi. Vei vedea acolo o grămadă de lucruri superbe.
Ai legături dese cu trenul între destinaţiile astea, aşa că drum bun, distracţie plăcută şi spune-mi cum a fosthee hee.
Baftă!

3 răspunsuri:
| Sonnia a răspuns:

Muntii Apuseni merita vazuti!

| mickeye a răspuns:

La Crucea Eroilor Neamului, din Bușteni.
E cel mai frumos loc de pe Pământ.