| anonim_4396 a întrebat:

Sallut, am și eu o întrebare.
Am un colet de pus prin poșta română. Eu sunt în năvodari dar coletul vreau să îl trimit prin postadin constanța. ( mă deplasez până acolo )
Dar eu pe colet am scris adresa din năvodari la EXPEDITOR
întrebarea este pot să trimit? Mil primește? Primesc aviz în năvodari? sau cum.
trebuie să scriu din nou altă adresa din constanța?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai ori colet ori bani.Au dreptate cei de mai sus,nu conteaza ce adresa pui la c-ta, sigur o sa primesti la navodari, dar la colet vei primi doar instiintare, un aviz acasa, sau vor veni direct cu coletul la usa. in cazul banilor (mandat postal) vei primi un cupon daca te duci la posta sa ridici banii.Tu sau destinatarul.

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti sa pui coletul la orice oficiu postal, indiferent ca ai scris adresa la expeditor din alta localitate. Sigur ca o sa ti-l primeasca. Tu n-ai ce aviz sa primesti, aviz primeste doar destinatarul.

| ReusxD a răspuns:

Pune coletul la oficiu postal nu conteaza ce ai scris la expeditor din lata localitate.

| Lem0n112 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Cum nu am ce aviz sa primesc? Bani cand i primesc nu imi vine aviz? Instintare

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Lem0n112):

N-ai spus ca ai pus coletul cu ramburs.
Sigur ca primesti aviz atunci si o sa-l primesti la adresa care o scrii in formularul pe care-l completezi la depunerea coletului.

| Lem0n112 a răspuns (pentru Ioandelasal):

Scz. Eu stiu ca am scris dar poate a fost sters de sistem.