| VenoWW001 a întrebat:

Am zbor pe 2 Iulie din Sevilla spre București cu escala in Paris de o ora, vreau sa știu dacă am timp sa schimb avioanele.
Precizez ca e același operator de zbor și din Paris spre București. (Fără bagaj de cala)
Mulțumesc!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Suficient timp. Daca luai din Madrid era direct sau Zaragoza

| darrio2007 a răspuns:

Ai timp. Dar de ce nu ai luat direct, fara escala?

| VenoWW001 explică (pentru darrio2007):

Pentru ca in perioada asta e greu sa găsești direct(din Sevilla) și eu as vrea de aici pentru ca mi-e mai aproape. Adică sunt chiar in oraș.

| mihai69 a răspuns:

Ai timp suficient dacă se respectă orarul de zbor. Totul e să te miști repede. Informează-te la ce terminal ajungi și de unde urmează să pleci, vizualizează un traseu pe s@itul aeroportului din Paris unde ai escala, ca să știi pe unde s-o apuci fără să bâjbâi după indicatoare (prea mult).