| Cristi8998 a întrebat:

Audi A7 cam cat scoate consumul, ma refer urban, mixt si in afara orasului, trece de 9 %

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde cum este reglat si in ce localitati /drumuri mergi.
Nu-i tot una daca circuli in Bucuresti la ora de varf sau pe strazile laturalnice din Caracal, duminica.
De asemenea, nu-i tot una sa mergi pe autostrada sau la Predeal, in weekend prelungit, in pasi.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De cand se fabrica A7 are vreo 10-12 motorizari pe el... vrei sa cititm in globul de cristal despre ce motor e vorba? despre ce stil de condus e vorba?

Si la urma urmei oricum e o masina cu motoare de 3L, chiar mai conteaza cat consuma?

| Cristi8998 explică:

Cel cu 3.0 245, motorina

| Cristi8998 explică (pentru suntserios):

Cel cu 245 cpu, 3 0, pai nici 15 %sa nu consume