| TbW a întrebat:

Salut. Imi puteti recomanda niste zone turistice sau orase de vizitat? Vreau sa ma duc cu prietena mea. Problema este ca nu prea stim unde. Cautam niste zone sau orase in care sa zicem ‘ wow ‘. Ne gandisem sa mergem in Belgrade Serbia sau Brasov. Nu vreau raspunsuri gen ‘ Du te in Bucuresti ‘. Vrem intr-un loc sa avem si cazare peste noapte. Daca aveti idei, mi-ar fi de ajutor! Multumesc

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La cat este de mare Romania asta, cu sute de locuri turistice si cazari, ia harta si uita-te, ca noi nu stim ce ai vizitat pana acum, ce mai vrei sa vizitezi si fa planuri impreuna cu iubita ta, ca asta ii va placea la nebunie, in loc sa decizi tu singur.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sibiu daca vrei Romania.

Praga daca vrei wow

New York daca vrei si mai wow

| Sophieka a răspuns:

Vezi pe Youtube multi Romani care au filmat locuri deosebite aici in Romania, la noi acasa.
Nu trebuie sa mergeti in Belgrade, Serbia sau pe la altii. Poti sa cauti in videoclipurile celor de la hai hui in doi spre exemplu si apoi o sa vezi ca vin alte videoclipuri recomandate de la alti Youtube-ri.

| mODIN a răspuns:

Aici, in Brasov, nu e neaparat ceva de vazut, e un oras ca oricare altul. Dar daca va plac traseele montane, de aici sunt multe care pornesc.

Recomand Muzeul Experimentului din Pitesti, daca va pasioneaza istoria sau vreti sa ramaneti marcati pe viata.

Sinaia ar mai fi o optiune, orasel mic si frumos, bazat aproape exclusiv pe turism.

| Anonimul151 a răspuns:

Ai putea vizita Maramureș-ul. Deoarece e o zonă foarte frumoasă și are multe atracții turistice. Memorialul durerii de la Sighetul Marmației, Vișeul de sus / Vișeul de jos unde e mocănița... Etc. Mai sunt zone turistice.

Aici ( in zonele menționate ) poți găsi și cazări.

| Standt a răspuns:

Cazare poti sa ai oriunde. Si oriunde poti sa spui "wow". Nu am fost in Belgrad dar am vazut Brasovul si imrejurimile. Merita. Am vazut mare parte din tara. Merita. Acum, depinde si ce credeti voi ca este "wow". Nu toti avem aceleasi gusturi.
Cat timp aveti la dispozitie ca sa stim ce recomandari facem? Ce mijloc de transport folositi?