| animaxxx a întrebat:

intrebarea mea este urmatearea, daca inchiriez o camera de 2 persoane la un hotel, pot aduce pe cineva in acea camera fara a fii nevoie sa se cazeze? adica eu sa platesc camera si sa ma cazez si sa pot chema un prieten sa stea o perioada de timp dupa care sa plaece?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Doar daca platesti pentru 2 persoane, ai dreptul sa aduci a doua persoana daca este majora doar, altfel nu are dreptul sa intre neinsotita in hotel, exceptie facand daca este fiica sau fiul tau.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrebi la receptia hotelului, ca ei stiu bine.

| Miss25JK a răspuns:

Da poti dar la hotel nu platesti in functie de persoana, ci de camera: singla, dubla, matrimoniala, cu 2 paturi, etc.

| Violleta2022 a răspuns:

Se pare totusi ca-i legal sa se ceara actele de idnetitate la toti locatarii hotelului!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Platesti camera dubla atunci au dreptul 2 persoane sa stea.
Unele hoteluri cer insa acte pentru toti cei cazati