| Dorina1989 a întrebat:

Salut la toti ajutati-ma va rog, vrem sa ajungem pe 10 noiebrie la Italia eu sotul si fetita noastra de 3 luni, vrem sa le facem o surpriza nasilor nostri, deoarece e ziua nasului simbata de ce acte avem nevoie? ajutatine pliz

1 răspuns:
| eu_stie_tot a răspuns:

Nimic. Cetatenii UE pot calatori in interiorul uniunii doar cu buletinul. Daca vrei si crezi ca e nevoie iti poti face asigurare de sanatate pe perioada calatoriei la o casa de asigurare privata. Dar asta depinde de tine. Tot ce iti trebuie sunt biletele de avion sau benzina in rezervor...