| Ursake20 a întrebat:

Salut, o intrebare micuta dar numai pentru cine cunoaste, am bilet catre franta miercuri credeti ca pot intra fara pasaport acum cu agitatia asta? app biletul este pentu autocar

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca ai carte de identitate n-ai nevoie de pasaport, Romania si Franta sunt membre UE si se poate calatori numai cu cartea de identitate.

| Ursake20 explică (pentru Ioandelasal):

Am dar mna am inteles ca acum cu atentatul asta nu prea mai primesc fara pasaport sper sa nu raman la granita laughing

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns (pentru Ursake20):

Nu s-a schimbat nimic in privinta actului de identitate cu care poti circula in UE.

| mihai69 a răspuns:

Atât timp cât ai un act de identitate recunoscut, valabil (Cartea de identitate), nu ai nevoie de pașaport.