| anonim_4396 a întrebat:

Salut.
Pentru calatoria cu avionul este obligatoriu ca medicamentele/pastilele sa fie in ambalajul original sau pot fi puse intr-o cutie de depozitate pastile?
Ce se face in cazul in care nu ai reteta pentru ca a fost oprita la farmacie?

2 răspunsuri:
| izaana a răspuns:

Este bine sa le ai in ambalajul original. Eu de cate ori am mers nimeni nu m-a intrebat nimic de pastile. Acum conteaza si norocu cred ca big grin

| mihai69 a răspuns:

N-are nimeni treabă cu pastilele tale. Ar fi cam culmea ghinionului să fii întrebat despre ele. Pentru orice eventualitate, ia rețeta cu tine.