| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut TPU, am de luat un tren spre casa din București Nord pe site scrie IS 1663 de ex unde vad numărul trenului sau cum îl pot identifica mai ușor? Scrie pe vagoane sau pe locomotivă 1663?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pe fiecare vagon scrie ce tren e

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

IR înțeleg ca vine de la inter regio. Dar IS vine de la interstellar? Iar în gara de nord nu exista o linie anume de unde pleacă trenurile. În fiecare zi pleacă de la alte linii. Toate sunt asa. Trebuie sa urmărești în permanență panoul electronic de plecări din gara de nord. Ai sa vezi în gara de nord alți oameni privind acel panou. Ca la bursă. laughing Ai sa vezi ca trenul il va afișa cam ultimul în tabel, apoi când se apropie ora de plecare, acesta va tot urca în tabel. Dar linia de plecare nu va afișa de prima data și trebuie sa fi atent acolo, la tabel, pentru ca va afișa chiar în ultimul moment linia de unde pleacă trenul. De multe ori chiar și cu 5 minute înainte de plecare anunță peronul si trebuie sa mergi mai mult fuga către peron. Si nu vei fi singurul, încă alți 200 călători odată cu tine. Atunci vezi câți erau de fapt care așteptau la același tren laughing. Va anunța și prin difuzare, dar cu condiția sa fi în gara ca sa auzi, nu pe peron pentru ca acolo e gălăgie mare, zgomot de la alte trenuri, locomotive, abia te înțelegi când vorbești cu cineva. Însă partea cu admiratul tabelului pana afișează linia de la care pleacă este cea mai buna variantă.

| MiraMiraMira987654321 a răspuns:

Scrie pe fiecare vagon. In ferestrele de la capete sau in ferestrele usilor. Numarul trenului si ruta.