| TsanV a întrebat:

am un ford focus din 2001 acum o saptamana mergea nu avea nici o problema....eu n-am mai mers cu ea de atunci si ai cand am incercat sa o pornesc se auzea un sunet de genu pac pac pac (cred ca de la motor)... Ce trebuie sa fac? Ce are?

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Daca in timp ce se auzea "pac pac", se stingea si lumina din bord, inseamna ca este descarcata bateria.

4 răspunsuri:
| TsanV explică (pentru ombladon):

Da...dar nu se stingea clipeau toate luminile care erau.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Un tester

| ombladon a răspuns (pentru TsanV):

Daca scade intensitatea luminii, inseamna ca este descarcata bateria

| TsanV explică (pentru ombladon):

Deci... daca las masina in viteza e ca o masina normala... dar daca invart cheia sa o pornesc se aude "pac pac pac".