| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, daca ar fi sa vina si razboiul in Romania ( desii nu cred ) in ce tara ati merge?

eu as merge in america

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Te primesc ăia cu bratele deschise. America e mare, tu in care vrei?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de ce crezi ca te-ar primi?
Sau de ce crezi ca ai fi lasat sa pleci daca esti barbat tanar?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Aș rămâne aici să lupt.

| dullcat a răspuns:

Sa ajungem pana acolo...Iar in America a murit de mult visul american (de fapt nici nu a fost viu vreodata), deci nu ar strica sa ai si alte optiuni.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă războiul "vine în România", asta înseamnă că NATO este în război, adică vorbim despre al treilea război mondial.

În condițiile astea, tu crezi că SUA, cel mai puternic stat NATO, își va trimite proprii soldați americani să moară pe front, dar în același timp va primi acolo români incorporabili care fug de război?

| StoicAnalysis a răspuns:

Daca ai de la 18 ani in sus, nu ai nici o sansa sa pleci nicaieri. Doar femeile cu prichindeii au trecere libera intre state. Noi ramanem sa ne omoram cu rusii de gat prin transee.
Doar daca dezertezi, ai putea face asta. Si dezertarea se plateste cu inchisoare sau participare fortata la razboi.

| TheGentleman a răspuns:

Eu m-aș înrola în armată. Statistic ai cele mai mici șanse de a muri pe timp de război: ai îngrijire medicală de bună calitate, hrană și securitate. În schimb, civilii, domnul cu mila, vezi Ucraina.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Aș pune mâna pe armă și mi-aș apăra patria, nu aș fugi din țară, cum fac lașii!

Răspuns utilizator avertizat