| Wordofthat999999 a întrebat:

Salut! Oare o sa vina razboiul și aici în tara?

13 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Orice e posibil dar sper sa nu.Suntem sub protecția NATO totuși.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.

| Frank51 a răspuns:

Te simt puțin speriat. Nu ai de ce să-ți faci griji, dacă este să mori aia e. Nu suntem în control, oamenii de rând nu sunt sub niciun fel de protecție.

Nu aș putea spune să fim pozitivi, că aș minții, dar eu sunt mulțumit de viața pe care am avut-o laughing

| Lioana a răspuns:

Atrageti energii negative cu temerile voastre. Stati linistiti si bucurati-va de clipa prezenta, in care nu avem razboi in tara. Ce va aduce viitorul, nimeni nu stie. Faptele si gandurile noastre proiecteaza viitorul.

| Brizbriz a răspuns:

Eu astept si zombi de cativa ani buni si nu vin ai dracu'hee hee

nu prea cred, pentru ca ar fi nuclear si nu ar mai conta

| aumih16 a răspuns:

Eu nu cred! depinde! nu inteleg ce treaba sa aiba vladimir putin cu noi! el e interesat acum de ucraina! poate si de alte tari! ideea este ca nimeni nu doreste un al treilea razboi mondial! pentru ca oricum americanii nu se baga! nici celelalte state nu sunt dornice! asa ca tot sper sa fie pace si liniste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred. Eu nici nu ma gândesc la asa ceva, doar Ucraina e vizata, suntem membri NATO va fi ciuruita rău Rusia, va ieși macel, și nimeni nu va fi câștigător. Singurul război a fost/este covid; război biologic dar asta mulți nu au stiut-o și psihologic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Traieste-ti viata boss,nu te msi gândi la asta, e război psihologic, te terorizează daca te uiți toată ziua la mass-media, fa ce făceai și înainte de a veni pandemia, bucura-te de viata în deplin, viata e prea scurta sa o trăiești gandindu-te la ce e mai rau, pune binele mereu în fata, tu controlezi lumea, destinul tău, reautoeducati tiparul anxios.
Uita-te la desene mai bine, te va calma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.

| IamJoKeR a răspuns:

Nu vine dragă la noi războiulwinking

| Gego a răspuns:

Cele mai multe sanse este să vinăn fiindcă suntem membri NATO, organizație care din câte vedem î-și menține interesul pentru țara noastră... Dar asta nu înseamnă că nu există deloc sanse să vină războiul pentru noi, chiar dacă ar fi să zicem ipotetic că acestea sunt de 1 sau 3 %, ele tot există, deci posibilitatea există. Nu putem fi niciodată sigur 100% că nu va fi război!
Iar, dacă vine războiul peste noi, va începe, în mod sigur, al treilea război mondial, care, cel mai probabil, va deveni un război nuclearț

| Saprofag a răspuns:

Nu o sa fie nici un război la noi în tara, însă nu pot sa bag mâna în foc ca nu o sa încerce rusi ceva... suntem într-o alianță militară și economică(NATO și EU), mai îngrijitor este pentru Republica Moldova. Pe scurt nu ai de ce sa iti bati capul cu asa ceva. Inflația o sa ne afecteze pe noi cât și pe restul Europei.