| AnDrEy_8110 a întrebat:

Eu nu prea am calatorit singur cu trenul si mi-e teama sa nu incurc trenul sau sa-l pierd prosteste. Cum imi dau seama in ce tren trebuie sa urc?

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Te uiti pe bilet unde scrie nr trenului, te uiti pe tabla la ce linie e, te uiti pe tren ca scrie ultima lui statie si poti sa intrebi si controloru de langa tren

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scrie în gara ce număr are trenul, scrie pe tren numărul, scrie și destinație pe el, greu sa ratezi

| Bondarel99 a răspuns:

Ca sa fii sigur intrebi nasul inainte sa te urci.