| Adinastar a întrebat:

Buna seara! Doresc sa merg cu trenul din Galați la Brașov, dar n am mai călătorit niciodată cu trenul, iar traseul nu este direct. La oprirea de la București, unde gasesc următorul tren in care trebuie sa ma urc?

15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este tren direct Galati -Brasov dimineata. Plecare Galati la 6, 45.
Unde te-ai uitat tu?

| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca EXISTA tren direct Galati - Brasov!

Galati>> Braila>> Buzau >> Ploiesti>> Brasov!
Dureaza 5 ore, plecare la 6.45 dimineata din Galati si sosire la 11.40 tot dimineata, la Brasov.

Vezi ca scrie "tren direct" la cel de 6.45 dimineata!

https://mersultrenurilor.infofer.ro/......ati/Brasov

Selectezi aici intinerrariul si ziua cand doresti sa mergi, alegand ce tren iti convine. Cel care este direct scrie pe intinerariu!

https://mersultrenurilor.infofer.ro/ro-RO/Itineraries

suntserios
| suntserios a răspuns:

In gara

| Solann a răspuns (pentru suntserios):

Foarte serios raspuns, nimic de zis! Ca si tine.

| suntserios a răspuns (pentru Solann):

Hei, omul a întrebat unde îl găsește nu și cum. Daca nu in gara unde altundeva?

| Solann a răspuns (pentru suntserios):

Prin statia STB sigur nu trece. Daca voiai sa-l ajuti, ii spuneai si linia, si stalpul unde opreste vagonul sau.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Are și Violeta dreptate odată. Exista tren direct.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru suntserios):

laughing Dar tot recalcitranta pare in raspuns, ca de fiecare data.

| Andreea99911818181 a răspuns (pentru suntserios):

Cand te dai jos din trenul de Galati, cauti pe ecranul ala mare din gara exact ce scrie pe biletul tau. Mi se pare ca nr. drumului sau nr.trenului ceva de genul. Oricum scrie acolo Bucuresti si ora e exact ca aia de pe bilet, o sa ti dai seama imediat. Nu am mai mers de ceva ani dar stiu ca e ceva relativ simplu. S ar putea in agitatia aia sa te incurci dar pune ochii pe cineva din trenul tau si vorbesti cu el.

| suntserios a răspuns (pentru Andreea99911818181):

Așa e cand te crezi superior tuturor

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Este un panou mare în gară. Dacă nu te descurci, poți întreba la biroul de informații.

| Lioana a răspuns:

Consulta mersul trenurilor pe internet. Acolo vezi la ce ora pleaca fiecare tren.
In gara exista un panou mare pe care scrie si linia de la care pleaca.
Fiecare tren are un numar. Tu trebuie sa stii numarul trenului tau. Dupa acel numar il cauti pe panou si dupa ora de plecare.

Răspuns utilizator avertizat
| troleibuz a răspuns:

Ai panouri acolo. Dar cred ca se gaseste si un tren direct.

| Solann a răspuns:

Ba este si unul direct. Cam dimineata. La fel si la intoarcere. Ajungi tarziu.
Dar daca vrei prin Bucuresti, te uiti pe tabela de la capatul peroanelor de la ce linie pleaca trenul tau.