| anonim_4396 a întrebat:

Ieri mi-am cumparat bilet spre Lisabona cu 2 escale prin Austria și Elveția. În prima escală durata dintre avioane este de 45 minute( Austria-Elvetia) iar in cealaltă este de 55 minute (Elvetia- Lisabona). însa ma tem ca n-am sa dovedesc in acest timp sa cobor din unul si sa ma sui in altul.voi ce ziceti? ati avut asa zboruri?

Răspuns Câştigător
| zdrangoi a răspuns:

Asa da!
Nu te impacienta, o sa te descurci.
Avionul de obicei ramane acelasi si oricum anunta crainicul aeroportului
cand trebuie sa te imbarci, poarta, etc.
pana pe 6 august iti mai faci curaj!
Drum bun!

5 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Minti cu nerusinare.
Nu exista curse spre Lisabona cu escala, ci numai directe.
Si nu stii ce e aceea escala :
Oprire prevăzută în itinerarul unui vapor sau al unui avion pentru aprovizionare, pentru debarcarea sau imbarcarea pasagerilor.
Deci nu schimbi avionul, doar stai in el sau in aeroport o perioada de timp.
Asa ca lasa vrajeala!

| principessa1 a răspuns (pentru zdrangoi):

Hey, dragă.Eu ieri mi-am cumparat cu escală spre Lisabona. și stiu foarte bine ce e aia escală.eu doar am întrebat dacă dovedesc sau nu sa mă sui în alt avion într-o astfel de perioadă mică.De vrăjeli cum zici tu, nu am chef.winking

| zdrangoi a răspuns (pentru principessa1):

Spune cu ce companie zbori si unde are cursa escala si te cred.

| principessa1 a răspuns (pentru zdrangoi):

05:35 Terça-feira, 6 Agosto
Kishinev (KIV), Kishinev - Moldávia
Chegada 06:35 Terça-feira, 6 Agosto
Schwechat (VIE), Viena - Áustria

Austrian Airlines (OS 658) Tipo de avião - DH4
Operado por: Tyrolean Airways Classe - Económica
Conexão
Mudança de avião
06:35 Terça-feira, 6 Agosto - 07:20 Terça-feira, 6 Agosto
Duração da escala: 45 minutos
Verifique a hora de embarque e a porta de embarque junto da companhia aérea!
Partida 07:20 Terça-feira, 6 Agosto
Schwechat (VIE), Viena - Áustria
Chegada 08:45 Terça-feira, 6 Agosto
Zurich (ZRH), Zurique - Suiça

Austrian Airlines (OS 561) Tipo de avião - 320
Operado por: Tyrolean Airways Classe - Económica
Conexão
Mudança de avião
08:45 Terça-feira, 6 Agosto - 09:40 Terça-feira, 6 Agosto
Duração da escala: 55 minutos
Verifique a hora de embarque e a porta de embarque junto da companhia aérea!
Partida 09:40 Terça-feira, 6 Agosto
Zurich (ZRH), Zurique - Suiça
Chegada 11:35 Terça-feira, 6 Agosto
Terminal: 1 Lisboa (LIS), Lisboa - Portugal

| principessa1 a răspuns (pentru zdrangoi):

Să fie cu bine.Mulțumesc.