| LoLMon a întrebat:

Ziceti-mi si mie asemanarile si deosebirile dintre Elvetia si Austria!

3 răspunsuri:
| Prezidentul a răspuns:

Elvetia are moneda francul elvetian, Austria are euro. In elvetia sunt mai multe limbi oficiale, in Austria este decat germana.

| devilmilan a răspuns:

Elvetia este tara unde salariul minim este cel mai mare din europa ( daca nu chiar din lume ). Asemanari : amandoua au statiuni montane superbe, unde gazduiesc chiar si intreceri sportive : saritura la trambulina, biathlon.Austria e aderata la UE, Elvetia a refuzat aceasta aderare. Ar mai fi ca la elvetieni majoritatea oamenilor care spala bani ii introduc in banci elvetiene pentru ca acesti bani nu pot fi luati de catre alte state.