| LaBest a întrebat:

Imi puteti sa imi spuneti si mie ce acte sunt necesare pentru a pleca in vacanta in alta tara cu parintii si cu un copil minor intr-o tara ce apartine spatiului Schengen?

Răspuns Câştigător
| LoveIsInTheAir a răspuns:

Itzy trebuie pasaport pentru fratele tau, si daca u ai buletin nu iti mai trebuie nimic

3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Probabil ca doar pasaportul!
iar daca copilul are peste 14 ani. atunci si buletinul!

| LaBest explică:

Pai vreau sa plec in Austria, eu am buletin, dar fratele meu are 11 ani iar parintii pot trece cu buletinul. Este neaparat necesar pasaport?

Apache
| Apache a răspuns:

Sincer nu sunt expert in asta ...mai bine suni la ambasada romaniei si iti zic ei!
Pentru asta sunt pana la urma...