| andreipsps a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru copil de 15 ani care iese din tara cu parintii? In Bulgaria si dupa in Turcia

Răspuns Câştigător
| Nitu_Mirela_1985 a răspuns:

Doar pașaportul, daca sunt ambii părinți. Și buletinul și certificatul de naștere să-l aveți cu dumneavoastră în caz de nevoie. Dar nu cred ca vi-l cere cineva.

3 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

În Bulgaria: buletin
În Turcia: pașaport

| RainbowD a răspuns:

În statele membre UE, poți intra doar cu buletinul. În schimb, dacă vrei să mergi într-un stat non-UE, în cazul tău Turcia, ai nevoie de pașaport.

| Mela1000 a răspuns:

Pasaportul.