| zdenix a întrebat:

Intrebarea me este urmatoarea.
In calatoria cu avionul din compania blue air au regula ca bagajul de mana sa fie exact de 10 kg. Dar, pot sa iau si rucsacul cu laptopul(doar laptopul si accesoriile) pe langa acest bagaj fara sa depasesc limita admisa?

4 răspunsuri:
| GabrielGL a răspuns:

Cand iti faci biletul la orice companie au raspunsurile la toate raspunsurile tale pe saitul lor asa esti cea mai sigura daca unu iti zice ca da sau unul ca nu si te duci la imbarcare si te trtezesti cu surprize...

| darrio2007 a răspuns:

Intra pe site-ul celor de la companie si vei afla. Aici, fiecare poate spune ce vrea.

| elena97890 a răspuns:

Depinde de greutatea fiecaruia, daca impreuna nu depasesc 10 kg poti merge, am calatorit mult cu blue air si nu m.au verificat niciodata la greutate, rucsacul sa se incadreze la dimensiuni si ar trebui sa fie ok. Cel mai bine uita.te pe site la ei ca sa te informezi corect

suntserios
| suntserios a răspuns:

Low costurile cand zic un singur bagaj de mana sunt destul de stricti sa stii.