| GigiMD a întrebat:

nu sunt din Romania și intenționez să fac o mini vacanță în Poiana Brașov. Și am câteva întrebări la cei care cunosc.

1. Dacă achiziționez un abonament pentru 1 zi la instalațiile cu cablu îl pot utiliza pentru orice tip de instalație de câte ori vreau timp de o zi? Sau sunt anumite restricții?

2. Care sunt prețurile medii pentru mâncare în Brașov? de ex. 1 kg de carne, legumele, pâinea, etc

p.s Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Http://www.ski-in-romania.com/resort.php?id=26&lang=ro
Ai toate info acolo. Nu ai restricții la abonamentele sau cartelele ski-pass. Le poți folosi pe oricare instalație cât timp sunt valide.
Prețurile la mâncare sunt la fel ca-n toată țara. Adesea mai mari ca în restul UE... :(

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 da
2 nu iei carenea crudă sau legumele la fel de crude. Mai util e aşa: un prânz în Poiana te duce la vreo 25-30 lei

-- sărbători frumoase --

| GabiDumitrescu a răspuns:

0. Daca nu esti in Romania, mergi frumos in Ucraina/Bulgaria/Austria la ski. O sa iesi mai ieftin.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

25 lei un pranz in poiana? poate daca manaca o ciorba si aia fara paine

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Aşa mănâncă (s)chiorii - doar ciorbă. Cu toate astea, găseşti "meniul zilei" cu 25 lei!
Poţi da FOLOSITOR pentru pont

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru sierra1):

Nu dau, ca nu schiez și nici nu ma duc în Poiana

| sierra1 a răspuns (pentru suntserios):

Trist