| Liora a întrebat:

Intentionez sa imi achizitionez un nou telefon si nu ma pot hotara intre un Samsung galaxy mini 2 sau un BlackBerry curves 9320. As fi mai mult decat recunoscatoare pentru niste opinii cu argumente pro si contra. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| AlexDaniel7293 a răspuns:

Samsung! Are android. Ai o,, paleta mai variata de culori,, ca sa zic asa. Poti face multe cu el deoarece ai aplicati il poti roota si multe altele. BlackBerry nu are atatea aplicati cat are Android. BlackBerry nu e atat de smartphone cat e Samsung ul. in schimb. daca tu esti o simpla fata neinteresata de jocuri gen subway, temple run sau pou care ar merge pe Samsung si te intereseaza mesajele si vorbitul la telefon mai bine iti iei un qwerty mai ieftin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsungwinking
Ai mai multe aplicatii, este mai rezistent telefonul. Mai bun in toate decat BlackBerry. Dar daca vrei un telefon mai "office" big grin atunci lasa Samsung-ulwinking

| Matt24 a răspuns:

Contrar celorlalte opinii, eu as alege blackberry.De ce? Fiindca nu-mi place sa ma duc cu multimea si fiindca prefer telefoanele qwerty la orice ora in locul celor cu touchscreen.Acum ai dezavantajul sistemului de operare.Da, Android este utilizat la scara larga, are multe aplicatii gratuite, insa au inceput si sa apara virusi pentru el.Nu stiu exact daca sunt virusi pentru BlackBerry os, dar sunt sigur ca nu te vei plictisi nici cu el. Evident, daca ai mai putin de 16 ani, du-te pe Samsung, fii cool si instaleaza-ti toate prostiile care sa te impiedice sa-ti folosesti timpul intr-un mod util. ^^

| Laurentiu_Barbu_1985 a răspuns:

Buna. De fapt, tu pui problema daca sa alegi Android sau Blackberry OS... daca e asa, eu as alege categoric Android(desi telefonul ales de tine e invechit rau si depasit tehnologic)...de ce? Simplu, poti instala usor mii de aplicatii, si, cel mai important, sunt gratis!
Cu placere!

| SUDSteaua1947 a răspuns:

Te lamuresti aici care este diferenta dintre cele 2.Clar Mini 2 castiga.Bafta!

http://smartphones.findthebest.com/......Curve-9320

| dianast a răspuns:

Eu as alege BlackBerry. Prefer telefoanele cu tastatura qwerty, deoarece le folosesc mai mult pentru conversati. Depinde si pentru ce vrei sa le folosesti mai mult. Nu te gandi ca Samsung are sistem de operare android. Samsung galaxy e un telefon cam finut, sensibil, trebuie sa ai grija de el.