| anonim_4396 a întrebat:

O sa plec saptamana viitoare cu tata in Anglia.Am o intrebare simplă... unde o sa vorbesc engleza? in aeroport la destinatie? ce voi vorbi? Mulțumesc!

Răspuns Câştigător
| mysterioR a răspuns:

Nu prea vei avea ce vorbi in avion, problema intervine cand vei ajunge acolo... sti ceva engleza?

6 răspunsuri:
| DumitruS a răspuns:

Peste tot vei vorbi, doar e Anglia, nu? In Romania cam ce vorbesti? Cam la fel, doar ca in engleza.

| FrateleAndrei a răspuns:

Peste tot:in aerport la magazin peste tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru FrateleAndrei):

Nu am fost prea explicit, in drum spre Anglia cu cine o sa comunic.(plec cu avionul)

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru mysterioR):

Da,știu cat de cat.Franceza o stiu bine, dar nu ma ajuta.

| darrio2007 a răspuns:

Din clipa de cand te-ai urcat in avion ai sa vorbesti engleza. Cu altii. Daca stii engleza, asa cum spui, nu vad rostul intrebarii. Doar iti dai seama cand se vorbeste engleza, nu?

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Franceza vei vorbi.