| LolaLOL98 a întrebat:

Pentru zborurile cu avionul, trebuie prezentate TOATE lichidele din bagaj? Adica, chiar daca am ceva lichid, cum e samponul sau pasta de dinti in bagajul de cala, trebuie sa prezint chiar si acelea? In bagajul de mana pot pune apa si mancare? Cum se procedeaza in acest caz, cu ele?

Răspuns Câştigător
| Mihaela1964 a răspuns:

In bagajul de cala nu-i intereseaza ce lichide pui, nu trebuie sa prezinti tu nimic, bagajul e scanat si pleaca pe o banda separata de unde va fi pus in cala; in cel de mana nu ai voie lichide decat in recipient mai mic de 100 mml; mancare si bautura poti cumpara din aeroport, dupa ce ai trecut de scaner sau din avion, nu ai voie cu ea de acasa.

2 răspunsuri:
| adryanna a răspuns:

La bagajul de cala nu trebuiesc aratate, dar din cate stiu eu de ultima data nu ai voie cu apa sau mancare, dar dupa ce faci check-in sunt o multime de magazine de unde iti poti lua ceva de mancare, sau chiar din avion, poti plati in lei sau euro(in avion)

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Eu am avut apa si mancare, la cel de cala nu-i problema