| EllaAnamaria a întrebat:

Vreau niste idei pentru excursii in vacanta de vara prin Romania. Nu vreau sa fie ceva cu cluburi sau distractie de genul asta, vreau ceva in aer liber... multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Apusenii, aer curat la greu, peisaje superbe si trasee usoare avand in vedere ca nu sunt niste multi foarte inalti.

Transilvania cu orasele/satele vechi si bisericile fortificate sunt iarasi superb de vizitat vara

| mihai69 a răspuns:

Herculane. Deși stațiunea a cam fost lăsată în paragină, au fost unii care totuși au dorit să continue turismul în zonă. Se pot face excursii foarte frumoase în împrejurimi, se poate chiar coborî pentru o zi la Orșova și vizitați Dunărea cu vaporașul etc.
Pentru mai mult de cinci zile, e perfect, dar merge și numai pe week-end.
Ca să nu mai vorbim de izvoarele termale și posibilitatea de a face baie pe orice vreme, inclusiv iarna.

| RatRaissaPatricia2 a răspuns:

Mocănița Maramureș, lacul albastru, muntele gutâi, Dunărea, marea neagră...