| SpikeSpigel a întrebat:

Vreau in viitor sa ma mut in alta tara, dar sunt nelamurit de o chestie-. cum functioneaza casele acolo? Am intrat pe un site sa ma uit la pret uri la case in Ohio si in Arizona. Deci-. nelamurirea mea este urmatoarea: Daca o casa este sa zicem 200.000 si am bani sa o cumpar, ma duc acolo si ii dau banii lu' ala care o vinde, asta inseamna ca mai trebuie sa platesc suma aia de 2.000 $ pe luna? Sau dupa ce am dat aia 200.000 $ e a mea pana mor? Subliniez faptul ca aia 200.000 $ nu sunt din imprumut bancar.

Răspuns Câştigător
| AngelOfD3ath a răspuns:

Nu cred că trebuie sa mai dai 2.000$ deoarece tu nu o cumperi in rate si vezi cand cu actele sa fie toate in regulă să nu iti tragi vreo teapă daca nu prea le ai cu astea ar trebui sa contactezi pe cineva care stie mai bine.

11 răspunsuri:
| Cioccolino a răspuns:

Parerea mea este sa aloci 10 $ din banii tai pe "Gramatica Limbii Romane". Crede-ma, iti va fi mai de folos.

| SpikeSpigel explică (pentru Cioccolino):

Vai, draga. Ce ma bate romana. Am ratat un punct/virgula ca ma grabeam.

| Cioccolino a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Un punct/virgula? In acest caz iti mai sunt necesari inca 30$ pentru o pereche de ochelari (de vedere).

| darrio2007 a răspuns:

Ce vis frumos!

| SpikeSpigel explică (pentru Cioccolino):

Pai atunci spune dragul meu, ce greseala am facut?

| SpikeSpigel explică (pentru darrio2007):

Normal ca e un vis, pentru tine, la cat de prost esti. Draga, daca esti prea prost si nu ai pic de experienta cu casele din tarile straine nu mai raspunde.

| SpikeSpigel explică (pentru AngelOfD3ath):

Insfarsit cineva! Multumesc de raspuns, am mai intrebat pe cineva dar am vrut sa fiu sigur. Apropo, fundita! happy

| darrio2007 a răspuns (pentru SpikeSpigel):

Bai baietas, daca nu ti-a placut raspunsul meu nu trebuia sa jignesti.Ca exista remedii pentru prost crescuti ca tine.Ce vrei sa demonstrezi cu aceasta intrebare? Vrei sa arati ca ai bani? Daca ai bani inteligenta nu se modifica.Dimpotriva.Toti cocalarii au bani.Era la mintea cocosului ca daca dai 200 000 nu mai dai acei 2000, care reprezinta chiria.Asa este peste tot, inclusiv la noi, inteligentule.Sa-ti fie rusine, bai Nessie!

| darrio2007 a răspuns:

Le raportez din prima.Si nu m-am enervat.De cand sunt pe acest site am intalnit destui care jignesc.Multi dintre ei nu mai au cont pe aici datorita vulgaritatilor din comentariile lor.

| Teardrop a răspuns:

Ai auzit de impozit? -.-

| darrio2007 a răspuns:

Ai patit asa ceva?