| SkyWalker3404 a întrebat:

Salut, vreau sa merg luna viitoare în Anglia și tot aud de la o mătușa ca poate îmi trebuie pașaport, pot sa merg și cu buletin sau trebuie neapărat pașaport?

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

"Condițiile actuale de călătorie vor fi valabile și în perioada de tranziție. Astfel, cetățenii români pot călători în Regatul Unit al Marii Britanii și Irlandei de Nord fără viză, în baza pașaportului sau a cărții de identitate (cel puțin până la data de 31 decembrie 2020) aflate în curs de valabilitate."
Documenteaza-te pe pagina MAE: https://www.mae.ro/travel-conditions/3725

6 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Anul asta inca merge doar cu buletinul, de la anul mai vedem ce se mai intampla.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana la sfârșitul anului nu ai nevoie de pașaport

| mihai69 a răspuns:

Cu buletinul nu poți, doar cu Carte de Identitate valabilă sau Pașaport.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru mihai69):

Corect! laughing

| Simpatic a răspuns (pentru mihai69):

Ce bune erau buletinele alea comuniste, ca nu expirau niciodata, alea parca erau carnetul de note de la scoala cu multe pagini si poza lipita laughing

| mihai69 a răspuns (pentru Simpatic):

Ba expirau... și poza nu era doar lipită, era prinsă și cu două capse ca alea de la blugi.winking