| bibi5961 a întrebat:

Maine seara am avion cu wizzAIR si am si bagaj de cala de 32 kg, insa pe bilet la bagajul de cala nu scrie ce dimensiune maxima trebuie sa aiba geanta, doar la cel de mana. Stie cineva care a fost cu ei si a avut bagaj de cala, ce dimensiuni maxime trebuie sa aiba bagajul?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai toate detaliile pe site la ei

https://wizzair.com/ro-RO/useful_information/baggage

| gelu1970 a răspuns:

Scrie in pagina wizzair

| bibi5961 explică (pentru suntserios):

Dimensiunile maxime pentru un bagaj care încape prin uşa calei sunt:

Lăţime: 1, 499 m
Înălţime: 1, 194 m
Lungime: 1, 715 m. astea sunt dimensiunile? le-am mai vazut, dar nu mi-au venit sa cred, majoritatea companiilor aeriene au maxim 90 cm lungime si de-asta voiam sa ma asigur.

| bibi5961 explică (pentru gelu1970):

Dimensiunile maxime pentru un bagaj care încape prin uşa calei sunt:

Lăţime: 1, 499 m
Înălţime: 1, 194 m
Lungime: 1, 715 m. astea sunt dimensiunile? le-am mai vazut, dar nu mi-au venit sa cred, majoritatea companiilor aeriene au maxim 90 cm lungime si de-asta voiam sa ma asigur. Multumesc!