| anonim_4396 a întrebat:

Pe 28 august o sa plec in Finlanda. Cate bagaje de mana pot sa iau?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De regula se poate lua, in avion, un singur bagaj de mana, restul bagajelor se pun in cala.

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Cauta informatiile necesare pe site-ul companiei cu care calatoresti in sectiune bagaje de mana.

| Demonul202 a răspuns (pentru alessia5158):

Problema este ca nu stiu cu ce companie. Este o excursie facuta de scoala

| alessia5158 a răspuns (pentru Demonul202):

Intreaba la scoala --- este important, caci fiecare companie are reguli proprii.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca pleci cu avionul, se ia 1 bagaj de mana de maxim 10kg si 1 magaj de cala de 20 sau 30kg.
Pentru asta, verifica site-ul companiei de zbor, ca scrie acolo!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Demonul202):

Intreaba la scoala, in general ai un bagaj daca e companie de linie.

| Alicezzz a răspuns:

Un singur bagaj sa nu depaseasca 7 kg, restul ce este peste 20 kg direct la calå.