| Soulforger a întrebat:

Salutare. Voiam să întreb dacă există în 2022 vreun autobuz sau orice alt transport înafară de Taxi de la Mangalia(sau Constanța) până în Venus(Cap Aurora se numește zona din ce am înțeles).

Momentan n-am luat bilet de tren/autobuz.
Mă întreb dacă există vreo cale să ajung din București direct în Venus, dar n-am văzut nici-o opțiune pe internet, și trenul are gară doar în Neptun dar nici Neptun nu-i prea aproape.

Mulțumesc mult!

1 răspuns:
| Yuoia a răspuns:

Nici gara Neptun nu e aproape de statiunea Neptun. De pe harti, vad ca gara deserveste vreo 3 statiuni. Si e in camp.
Teoretic ar trebui sa fie troleibuze/autobuze care sa lege statiunile intre ele. Poate apare vreun constantean si te lamureste.