| Etro a întrebat:

Se poate călători cu mașina în Coreea de Sud?

9 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Teoretic, da. Dar cred ca-ti ia cam doua saptamani. Si mai taie un i de la "calatorii" ala!

Bula
| Bula a răspuns:

Si In Corea de Sud exista drumuri pentru masini, chiar si autostrazi, multe.
Deci: se poate calatori cu masina in Corea de Sud.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vrei sa pleci din Romania in Coreea cu masina?

| Nemessys a răspuns (pentru suntserios):

Poate ii place long distance drive.

| sierra1 a răspuns:

Orice punct e accesibil (in ultimă instanță) și cu mașina

uite și tu:

https://www.digi24.ro/......iu-1029536

| johnnny123 a răspuns:

Da, ajungi imediat. In linie dreapta sunt doar vreo 8000 km, dar cu masina sunt probabil vreo 15 000 km. Si nu trebuie sa strabati decat Ucraina, Rusia, Kazakhstan, China, Mongolia si Coreea de Nord. Cateva state autoritare (dintre care in unul nu poti sa intri), cateva zone de razboi, cateva mii de km fara drumuri, o placere. Merita ca sa vezi o trupa de K-pop.

| Etro explică (pentru johnnny123):

Nu vreau sa vad trupe kpop

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tu ai pus intrebare la mist-o, te plictisesti.

| BogdanM275 a răspuns:

Teoretic da, practic nu pentru că asta ar presupune să treci prin țări care sunt în război (cum ar fi afganistan) sau țări care au granița închisă cum e Coreea de nord.