| Nuzicnume a întrebat:

Se poate face check in gratuit online cu telefonul la Ryanair cu codul qr, fără să mai printez biletul?

5 răspunsuri:
| Nuzicnume explică (pentru Ronnix):

Tu ai făcut asa check in? Nu a fost nicio problema? Ca după să te pună să plătești pentru check in la desk.

| Ronnix a răspuns (pentru Nuzicnume):

Da, asa am facut de multe ori. happy

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru Nuzicnume):

Odată făcut check in de ce sa te mai puna sa îl faci încă odată?

| mihai69 a răspuns:

Depinde. Trebuie ca la aeroportul de plecare (și în cel/e de tranzit, dacă e cazul) să aibă echipamente de scanare a acelui cod.
În principiu, e OK.
Am vanit odată, dar nu mai țin minte sigur de unde, cu boarding pass QR-code și a mers. Dar pe un aeroport de tranzit, la controlul de securitate (sau de pașapoarte?) ofițerul se uita părat la codul meu, că n-avea scaner! rolling on the floor
Oricum, m-a lăsat totuși să trec.