| valinicusor a întrebat:

Sotul meu lucreaza pe tir in afara si vreau sa merg cu el, daca tranziteaza elvetia imi trebuie viza, astept un raspuns va rog

7 răspunsuri:
| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

Nu neaparat, te poti ascunde la bagaje sau marfa depinde ce transporta. Daca auzi zgomot incerci sa iti ti respiratia, sti tu ca in filmele alea cu controale cu politai si din astea. Succes

Stefan
| Stefan a răspuns:

Cetatenii romani pot calatori in Elvetia cu pasaportul sau cu cartea de identitate emise de autoritatile romane.

| anad a răspuns:

Elvetia face parte din Uniunea Europeana si poti calatori doar cu buletinul sau pasaportul.

| Roby67 a răspuns:

Este asa cum a spus @anad, pentru tranzit nu ai nevoie de viza.

| cerculetezburatoare a răspuns:

Pt. tranzit nu este nevoie, si eu am mers acum 1 luna intr-o excursie acolo happy nu mi-a trebuit decat pasaportul happy

| Locre a răspuns:

@anad, Nu...
Elvetia nu e in Uniunea Europeana.

| Assassins a răspuns:

Nu neaparat...iti trebuie pasaportul