| Cosy a întrebat:

Ca sa studiezi in Elvetia iti trebuie viza?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, este obligatorie obtinerea vizei, care se acorda de Ambasada Elvetiei din Bucuresti. Numai bine!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

O data ce ai fost admis la o universitate din Elvetia, trebuie sa obtii un permis de sedere. Ai la dispozitie 3 luni de zile de la data in care ai intrat pe teritoriul Elvetiei. Ce trebuie sa faci? Sa contactezi biroul de migratie din cantonul in care se afla universitatea la care studiezi si sa iti intocmesti un dosar cu urmatoarele acte:

- pasaport, cu viza de studiu;
- scrisoarea de confirmare a admiterii la o universitate acreditata din Elvetia;
- o garantie ca exista resurse financiare pentru a fi sustinut pe durata studiilor;
- adresa de rezidenta din Elvetia.

| dane95 a răspuns:

Dahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu