Întrebare recomandată | lamafina1337 a întrebat:

Salut,anul viitor vreau sa merg in America ca turist,de ce am nevoie mai exact (viza, pasaport etc.) si cat ma costa (in afara de cazare etc.), am 19 ani

Răspuns Câştigător
| simpluone a răspuns:

Deci numai viza de state este de 160 de dolari. Problema mare este sa o si obtii avand in vedere varsta care te face cu risc mare de a deveni emigrant. De asemeni trebuie sa dovedesti la ambasada ca stai bine cu banii si nu ai nici un interes sa ramai in state! Asta pe langa biletele de avion dus intors si rezervarea la hotel! Restul e usor

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai nevoie de viza în primul rand. După aia de bilete de avion care dus întors te vor ajunge de la 600 700euro în sus. Restul depinde de tine ce vrei sa faci acolo și cât cheltui