| pebie a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi statistici referitoare la numarul de accidente petrecute pe soselele unde se conduce cu volanul pe dreapta si la cele cu volanul pe stanga? Ma intereseaza care sunt mai sigure.

Răspuns Câştigător
| andreutz a răspuns:

Sunt mai sigure cele pe care se conduce cu volanul pe partea dreapta... explicatia e una simpla...sunt mult mai putine in lume, astfel si nr accidentelor sunt mai mici!

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La politia de circulşatie din tari cu sistemele respective si drumuri asemanatoare. De exemplu, se pot compara drumuri asemanatoare den Marea Britanie si Germania sau Franta.
Evident, drumurile comparate trebuie sa fie cu caracteristici asemanatoare.