| Dervesteanu_Ovidiu_1999 a întrebat:

Salut, cam cat ar costa(sau se poate) sa schimbi volanul unei masini in asa fel in cat in loc sa o conduci de pe partea dreapta sa o poti conduce pe partea stanga?

Răspuns Câştigător
| DavidoffUser a răspuns:

Cand schimbi volanul de pe o parte pe alta, trebuie schimbat tot, bord, pedale, scaun, faruri, electrica,. Depinde de masina, intre 500-3000 de euro.

3 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

De putut, se poate, daca merita, sau daca iese ca de fabrica, asta e partea a-2-a.
De pret nu te pot ajuta, una e sa schimbi "volanul" la un Golf 4, si alta e sa-l schimbi la un BMW X6.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu prea se merită. Mă interesa și pe mine mai demult la un bmw seria 3 din 2003-2004 adus din Anglia. Pe câți am întrebat mi-au zis de undeva la 1000, și sincer mi se pare mult dacă e să dai pe el 2000. Nu prea se merită. Mai bine uită-te pe site-ul ăsta, poate reușești sa intri în legătura cu cineva care are platformă să ți-l aducă din Germania. Am văzut multe mașini în București cu volanul pe dreapta de vânzare, nu mai sunt de mult o noutate, dar chiar inițiaseră ăștia un proiect de lege să le interzică fiindcă cele mai multe accidente din cauza asta sunt în ultima perioadă. Au adus foarte mulți mașini din străinătate și astea cu volanul pe dreapta se dau mai ieftin ca unele care au volanul pe stânga.

https://www.mobile.de/? lang=en

| Dervesteanu_Ovidiu_1999 explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult, asta chiar o sa ma ajute happy.